Turkcell Superonline ile “Işık Hızında” Fiber İnternet İzmir’de Hızla Yayılıyor

Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber internet çağını başlatan ve Türkiye genelinde 1 milyonu aşkın haneye “ışık hızında” internet hizmeti sunan Turkcell Superonline Karşıyaka ve Alaybey semtlerinde de altyapı çalışmalarını tamamladı.​

Türkiye’de internet erişiminin öncüsü Turkcell Superonline, fiber optik altyapının sağladığı eşsiz internet deneyimini İzmirlilere sunmak üzere başlattığı altyapı çalışmalarını hızla genişletmeye devam ediyor.

Şu ana kadar İzmir genelinde 140 bini aşkın haneye 1000 Mbps’e varan hızlarda fiber internet hizmeti sunan Turkcell Superonline, Karşıyaka ve Alaybey semtlerindeki fiber altyapı çalışmalarını kısa sürede tamamladı ve 10 bin haneye daha hizmet verebilir duruma geldi. Ayrıca Alsancak’ta sürdürülen fiber altyapı çalışmalarında da ilk etap tamamlandı.

Bornova, Karşıyaka, Çiğli, Karabağlar, Buca, Esentepe, Gaziemir, Narlıdere, Ulukent semtlerinde de evlere kadar 1000 Mbps’e varan hızlarda fiber internet götürmeye yönelik altyapı çalışmasını tamamlayan ve 2008 yılından bu yana 1,2 milyar TL’lik yatırımla 1 milyonu aşkın haneyi Türkiye genelinde “ışık hızında” fiber internetle buluşturan Turkcell Superonline, 2011 yılı sonu itibariyle İzmir’de 140 bini aşkın eve fiber internet hizmeti ulaştırdı. Bilinen en güvenli ve en yüksek kapasiteli veri taşıma ortamı olan fiber optik, veri iletiminde teknolojinin geldiği son nokta olarak tanımlanıyor.

Altyapı çalışmaları sırasında vatandaşların rahatsızlık yaşamalarını engellemek amacıyla mini tranşe sistemi kullanarak normal kazı yöntemlerine göre çok daha hızlı tamamlayan Turkcell Superonline, bir sokağın altyapısını ortalama bir günde bitirebiliyor. Böylelikle aynı sokakta diğer kurumların paralel bir çalışması olmaması halinde kazı alanını çok kısa sürede eski haline getiriliyor.

İzmirliler, fiber interneti çok uygun koşullarla hemen kullanmaya başlayabilirler

“Keyfini Katla” kampanyasıyla fiber internet hizmetinden 24 ay sabit fiyat garantisi ve avantajlı fiyatlarla yararlanmak isteyen İzmirliler, Turkcell Superonline Abone Merkezlerine gidebilir, www.superonline.net adresinden veya 0850 222 0 222 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca İzmirliler, ev telefonlarını da Turkcell Superonline’a taşıyarak, yüzde 40’a varan avantajlı fiyatlarla her yöne aramalarını gerçekleştirebilir, böylece tüm Turkcell Superonline ses müşterileri ile yıl sonuna kadar sınırsız ve ücretsiz görüşebilirler. Fiber internet hizmeti alanlara, ev numaralarını da Turkcell Superonline’a taşımaları halinde fiber internette daha da avantajlı fiyatların yanında, 3 ay boyunca aylık her yöne 100 dakika paketi de ücretsiz olarak sunuluyor.

1000 Mbps “ışık hızında” fiber internet ile neler yapılabilir?

Saniyede 1000 Megabite kadar çıkabilen fiber internet altyapısıyla yüksek bant genişliği isteyen birçok işlem, aynı anda çok kullanıcıyla gerçekleştirilebiliyor. Örneğin birden fazla kullanıcı ile yüksek hızlarda dosya indirme, online oyun oynama, upload, HD video stream etme gibi işlemler aynı anda sorunsuz yapılabiliyor.

1000 Mbps internet hızıyla:

  • 500 sayfalık romanı sadece 1 saniyede yüklemek
  • Her biri 45 dakikalık 20 müzik albümünü sadece 1 saniyede yüklemek
  • 90 dakikalık HD bir filmi yaklaşık 3,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 30 saatte yükleniyor)
  • 1 dakikalık Super HD filmi yaklaşık 6,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 200 saatte yükleniyor)

Sayfayı kaydırın
Yükleniyor